Skip to main content
  • Hjem
  • Blogg
  • Mac på jobb? Ja, det går helt fint!

Mac på jobb? Ja, det går helt fint!

Newsdesk | D-Cloud

Newsdesk | D-Cloud Feb 18, 2026

D-Cloud_BloggPost2-2Det går helt fint!

"Vi kan dessverre ikke ansette deg hvis du krever Mac, for regnskapssystemet vårt kjører bare på Windows." Har du hørt den før? Kanskje har du sagt det selv? Det er på tide å knuse myten om at Apple-produkter ikke hører hjemme i tunge fagsystemer.

Arbeidslivet er i endring. Unge talenter, kreative hoder og ledere foretrekker ofte Mac på grunn av brukervennligheten og maskinvarekvaliteten. Å tvinge disse over på en PC de ikke trives med, er en dårlig start på arbeidsforholdet.

Heldigvis trenger du ikke lenger velge mellom fornøyde ansatte og fungerende IT-systemer.

Duett Desktop: Windows på Mac

Løsningen for mange bedrifter er hybrid. Med Duett Desktop kan du kjøre tunge, Windows-baserte fagsystemer (som regnskap og lønn) direkte på en Mac.

Det fungerer ved at programvaren strømmes til Mac-en via skyen vår. For brukeren oppleves det som om programmet kjører lokalt på maskinen, men i realiteten gjøres de tunge løftene i vårt datasenter. Det betyr at Mac-brukeren får tilgang til akkurat de samme verktøyene som PC-brukeren, uten kompatibilitetsproblemer.

Sikkerhet på tvers av plattformer

En annen bekymring har vært drift og sikkerhet. "Hvordan har vi kontroll på en Mac?" Svaret ligger i moderne administrasjonsverktøy som Microsoft Intune.

I dag kan vi i D-Cloud administrere en Mac like stramt og sikkert som en Windows-PC. Vi kan:

  • Pushe ut nødvendige sikkerhetsoppdateringer automatisk.
  • Kreve at harddisken er kryptert.
  • Fjernslette innholdet på maskinen hvis den blir stjålet.

Dermed kan du trygt innføre en "Bring Your Own Device" (BYOD) strategi, eller la de ansatte velge fritt, uten at det går på bekostning av bedriftens datasikkerhet.




Vil du gi de ansatte valgfrihet?
La oss vise deg hvordan vi sikrer og drifter alt 
i et bedriftsmiljø – helt smertefritt.



DCloud_Logo_farger